Zapalenie dziąseł leczenie

Zapalenie dziąseł to schorzenie, które jest spowodowane nagromadzeniem płytki nazębnej i wytwarzanych przez nie toksyn. Zła higiena jamy ustnej jest najczęściej przyczyną rozwoju zapalenia dziąseł. Wczesne objawy zapalenia dziąseł są tak łagodne, że zwykle nie powodują dyskomfortu u pacjenta. Ten brak dyskomfortu lub bólu jest w większości przypadków tym, co pozwala chorobie postępować w bardziej zaawansowanych stadiach i zacząć poważnie wpływać na zdrowie dziąseł. Leczenie zapalenia dziąseł rozpoczyna się w  gabinecie stomatologicznym od profesjonalnego czyszczenia zębów, które wykorzystuje specjalistyczne narzędzia do usuwania płytki nazębnej z zębów . Kamień nazębny na zębach może być całkowicie usunięty tylko przez stomatologa . Po tym, jak dentyści usuną płytkę nazębną z zębów, jeśli będziesz praktykował odpowiednią higienę jamy ustnej, taką jak regularne szczotkowanie i nitkowanie, zapalenie dziąseł może zwykle ustąpić w ciągu kilku tygodni.

Przy ciągłej opiece można go trwale wyleczyć.

Jeśli płukanie słoną wodą nie łagodzi objawów, być może nadszedł czas, aby wypróbować bardziej  zaawansowany płyn do płukania jamy ustnej .

Pamiętaj, że nigdy nie należy połykać płynu do płukania jamy ustnej.

Chociaż istnieją dostępne bez recepty i na receptę płyny do płukania jamy ustnej na zapalenie dziąseł, możesz najpierw wypróbować domowy płyn do płukania jamy ustnej . Aby użyć  domowego płynu do płukania jamy ustnej na zapalenie dziąseł z trawy cytrynowej  należy:

  • Rozcieńczyć dwie do trzech kropli olejku eterycznego z trawy cytrynowej w filiżance wody
  • Umieść roztwór w ustach przez maksymalnie 30 sekund
  • Wypluć roztwór
  • Powtarzać taką czynność dwa do trzech razy dziennie
Chociaż potrzebne są bardziej szczegółowe badania, kilka badań wskazuje na potencjał goździków w zapobieganiu płytce nazębnej i zmniejszaniu stanu zapalnego.

To dlatego, że goździki mają właściwości przeciwwirusowe i przeciwutleniające. Mogą również pomóc złagodzić ból. Aby zastosować goździki miejscowo należy:

  • Zmielić około 1 łyżeczkę goździków
  • Zanurzyć wilgotną wacik w zmielonych goździkach, dostając jak najwięcej na wacik
  • Delikatnie wcierać wacik pokryty goździkami w dziąsła

Podsumowanie

Głębsze czyszczenie, zwane struganiem korzeni, może również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego dziąseł poprzez wygładzenie powierzchni korzeni poprzez skaling. Może to pozwolić dziąsłom na wyleczenie i lepsze ponowne przymocowanie do zębów.

Głębokie czyszczenie zębów przez stomatologów może pomóc w całkowitym wyleczeniu zapalenia dziąseł.

Autor

  • Znany i lubiany poeta, artysta i aktywista. Swoją pracę określa jako zawód społecznie pożyteczny. Lubi dzielić się wiedzą z innymi ludźmi. Jego hobby to gra na pianinie.

One Comment to “Zapalenie dziąseł leczenie”

  1. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Z powodu zaniedbywania higieny jamy ustnej na moich zębach odłożyła się płytka nazębna. Musiałem usunąć ją z pomocą stomatologa.

Comments are closed.