Jak działają karty tarota?

Ludzkość od zarania dziejów interesuje się tym, co nadprzyrodzone i pozazmysłowe. Wszystko, co jest nieznane i niewytłumaczalne budzi w nas nie tylko strach, ale także ciekawość i fascynację. Nic więc dziwnego, że wróżbiarstwo, a co za tym idzie, wróżenie z kart tarota nadal funkcjonuje w dzisiejszych czasach, mimo że żadne badania naukowe nie potwierdziły skuteczności tych działań. Kto z nas nigdy nie zastanawiał się nad swoją przyszłością lub nie chciałby znać odpowiedzi na nurtujące nas pytanie ? W takich chwilach warto skorzystać z mocy tarota.Karty tarota działanie

Tarot to nadrzędzie dające wgląd w przyszłość, mogące ją w jakiejś części przewidzieć. Siła kart pomaga także podjąć pytającemu jakąś decyzję, ukierunkowuje go czy skłania do refleksji. Talia składa się 78 kart z rysunkami interpretowanymi odpowiednio przez wróżbitę czy tarocistę. Dzielimy je na Wielkie Arkana (zawierające 22 karty) i Małe Arkana (zawierające 56 kart), które obejmują 40 kart liczbowych i 16 kart dworskich. Każda karta może mieć wiele znaczeń w zależności od jej ułożenia w stosunku do innych kart.

Tarociści mają kilka teorii mówiących, skąd bierze się moc kart tarota. Jedni wierzą w zewnętrzne siły działające na karty (duchy, anioły, bożki czy też Wyższa Jaźń), inni są zwolennikami twierdzenia, że karty same w sobie są swego rodzaju siłą, ale są też tacy, którzy nie wierzą w żadne siły, a jedynie psychologiczne mechanizmy.

Wróżenie z kart tarota to głównie interpretacja układu kart przez tarocistę. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do pytającego, nawiązane z nim relacji osobowej, stworzenie odpowiedniej atmosfery. Warto zatem szukać odpowiedniego wróżbity-człowieka z pewną dawką wiedzy i umiejętności, który podchodzi profesjonalnie do osoby pytającej. Tarocista nie powinien niczego sugerować pytającemu. Wszystkie pytania powinny być zadawana z głębszej chęci poznania prawdy.

Pytający zadaje takie pytania, jakie odpowiadają jego wewnętrznym potrzebom. Nie należy jednak zadawać pytań dotyczących śmierci ani ingerujących w życie osób trzecich, które nie są z nami związane, a także pytań kierowanych nieżyczliwością. Tarocista powinien przygotować odpowiednie miejsce do stawiania tarota-ciche, spokojne i intymne, pozwalające odciąć się od rzeczywistości. Istotne są też świece pozwalające uwolnić się wróżbicie od energetyki i problemów pytającego. Oczyszczenie duchowe pozwoli w pełni skupić się na współpracy z następnym pytającym.

 

Autor

  • Znany i lubiany poeta, artysta i aktywista. Swoją pracę określa jako zawód społecznie pożyteczny. Lubi dzielić się wiedzą z innymi ludźmi. Jego hobby to gra na pianinie.

2 Comments to “Jak działają karty tarota?”

  1. Dlaczego wróżby z kart tarota są tak trafne? To sekret wróżek i wróżbitów. Dla nas pozostaje jedynie możliwość zadawania pytań o nasze losy.

  2. Karty tarota są obdarzone energią i właśnie z tej energii czerpią swoje możliwości przepowiadania przyszłości. Dobry wróżbita jest w stanie wykorzystać karty i ich moc, aby przepowiedzieć przyszłe losy pytającego. Sposobem na poznanie przyszłości może być wizyta u wróżki lub astrologa.

Comments are closed.